סיגל ברגמן היא מורה מוסמכת לטכניקת אלכסנדר בעלת ניסיון רב בהוראת תנועה ובעבודה עם אמני במה. היא בוגרת 2002 בית הספר ACAT למורי שיטת אלכסנדר בניו-יורק, ובעלת תואר BA בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 2006 השלימה קורס מתקדם למורי שיטת אלכסנדר שהתמקד בשיחרור הנשימה הטבעית ובהפקת קול יעילה וצלולה.

סיגל מלמדת באופן פרטי בלב תל אביב והכשירה מורים לשיטת אלכסנדר בביה״ס ״גוף במחשבה״. היא מלמדת מחול ב׳קבוצה׳ ובאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, ושעורי מחול לאנשים המתמודדים עם מחלת פרקינסון - בסטודיו יסמין גודר. בניו-יורק לימדה  סיגל שיטת אלכסנדר לשחקנים בבית הספר ג'וליארד לאומנויות הבמה, ושימשה כחברת סגל בבית-הספר למחול עכשווי Movement Research,  מנהטן.

סיגל היא רקדנית וכוראוגרפית פעילה, ומתרגלת טאי-צ׳י באופן קבוע.

כיצד הגעתי לשיטת אלכסנדר

״בעיקבות פציעת ברך בשעור יוגה, חיפשתי דרך להחלים ולחזור לפעילות מלאה. בתחילה פניתי למרפא בעיסוק,  התרגילים  שקיבלתי  עזרו, אבל הרגשתי חשופה לפציעה מחודשת- תחושה שהפריעה לי להתפתח כרקדנית. המורה לטכניקת אלכסנדר שהגעתי אליה, נגעה קלות בצווארי ודיברה איתי על הקשר בין מיבנה הגוף לפעולה יעילה. למרות שהיא כמעט לא התיחסה לברך, נדהמתי להיווכח בסוף השיעור, שתנועות שהכאיבו לי שעה קודם הרגישו נעימות וקלילות. זו היתה הדגמה חוויתית של אחדות הגוף: שינוי של הדימיקה בין הראש לעמוד השידרה, הסיר בעקיפין את הלחץ המוגזם על הברך. מאוחר יותר הבנתי, שאחדות זו כוללת גם את הנפש והרוח ולמרות שהכלי בו השתמשנו בשעורים היה תנועתי, השינוי התחולל בכל הרבדים. תגלית זו של שיטה מעשית לשינוי תפוסי תגובה לא מודעים שינתה את חיי הפרטיים ואת יכולתי לעבוד כרקדנית.״