סיגל ברגמן היא מורה מוסמכת לטכניקת אלכסנדר בעלת ניסיון רב בהוראת תנועה ובעבודה עם אמני במה. היא בוגרת בית הספר ACAT למורי שיטת אלכסנדר בניו-יורק (2002), ובעלת תואר BA בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 2006 השלימה קורס מתקדם למורי שיטת אלכסנדר שהתמקד בשיחרור הנשימה הטבעית ובהפקת קול יעילה וצלולה.

סיגל מלמדת באופן פרטי בלב תל אביב והכשירה מורים לשיטת אלכסנדר בביה״ס ״גוף במחשבה״. היא מלמדת מחול ב׳קבוצה׳ ובאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, ושעורי מחול לאנשים המתמודדים עם מחלת פרקינסון - בסטודיו יסמין גודר. בניו-יורק סיגל לימדה שיטת אלכסנדר לשחקנים בבית הספר ג'וליארד לאומנויות הבמה, ושימשה כחברת סגל בבית-הספר למחול עכשווי Movement Research,  מנהטן.

סיגל היא רקדנית וכוראוגרפית פעילה, ומתרגלת טאי-צ׳י ויוגה באופן קבוע.

כיצד הגעתי לשיטת אלכסנדר

״הגעתי לשיטה בעיקבות פציעת ברך בשעור יוגה: בניסיון להכנס לאחת התנוחות קרעתי חלקית את אחת הרצועות הצולבות. כרקדנית מקצועית הפציעה השאירה אותי ללא עבודה וחששתי שיכולת התנועה שלי תשאר מוגבלת. בתחילה פניתי לפיזותרפיה, התרגילים  שקיבלתי חיזקו את האיזור והפחיתו את הכאב, אבל הרגשתי חשופה לפציעה מחודשת- תחושה שהפריעה לי להתפתח כרקדנית. המורה לטכניקת אלכסנדר שהגעתי אליה, נגעה קלות בצווארי ודיברה איתי על הקשר בין מבנה הגוף לפעולה יעילה. למרות שהיא כמעט לא התיחסה לברך, נדהמתי להיווכח בסוף השיעור, שתנועות שהכאיבו לי שעה קודם הרגישו נעימות וקלילות. זו היתה הדגמה חוויתית של אחדות הגוף: שינוי של הדימיקה בין הראש לעמוד השידרה הסיר בעקיפין את הלחץ המוגזם על הברך. לאחר כמה חודשים של שעורים חזרתי לפעילות מלאה כרקדנית. מאז עברו 25 שנים ואני עדיין רוקדת ללא כאב או מגבלה. תהליך השינוי הפיזי היה מלווה בשינויים מנטאלים ופסיכולוגים. ברגע שמתיחסים לגוף כשלמות פסיכופיזית שינוי תנועתי מוביל לשינויים ברבדים אחרים. תגלית זו של שיטה מעשית לשינוי תפוסי תגובה לא מודעים שינתה את חיי הפרטיים ואת יכולתי לעבוד כרקדנית.״