סיגל ברגמן

סיגל ברגמן היא מורה מוסמכת לטכניקת אלכסנדר בעלת ניסיון רב בהוראת תנועה ובעבודה עם אמני במה. היא בוגרת בית הספר  ACAT למורי שיטת אלכסנדר בניו-יורק (2002), ובעלת תואר BA בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 2006 השלימה קורס מתקדם למורי שיטת אלכסנדר שהתמקד בשיחרור הנשימה הטבעית ובהפקת קול יעילה וצלולה.

סיגל מלמדת באופן פרטי בלב תל אביב והכשירה מורים לשיטת אלכסנדר בביה״ס ״גוף במחשבה״. היא מלמדת מחול ב׳קבוצה׳ ובאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ושעורי מחול לאנשים המתמודדים עם מחלת פרקינסון - בסטודיו יסמין גודר. בניו-יורק סיגל לימדה שיטת אלכסנדר לשחקנים בבית הספר ג'וליארד לאמנויות הבמה, ושימשה כחברת סגל בבית-הספר למחול עכשווי Movement Research,  מנהטן.

סיגל היא רקדנית וכוריאוגרפית פעילה, ומתרגלת טאי-צ׳י ויוגה באופן קבוע.

כיצד הגעתי לשיטת אלכסנדר

.״הגעתי לשיטה בעקבות פציעת ברך בשיעור יוגה: בניסיון להיכנס לאחת התנוחות קרעתי חלקית את אחת הרצועות הצולבות

כרקדנית מקצועית הפציעה השאירה אותי ללא עבודה וחששתי שיכולת התנועה שלי תישאר מוגבלת. בתחילה פניתי לפיזיותרפיה, התרגילים  שקיבלתי חיזקו את האזור והפחיתו את הכאב, אבל הרגשתי חשופה לפציעה מחודשת- תחושה שהפריעה לי להתפתח כרקדנית. מורה לטכניקת אלכסנדר אליה הלכתי , נגעה קלות בצווארי ודיברה איתי על הקשר בין מבנה הגוף לפעולה יעילה. למרות שהיא כמעט לא התייחסה לברך, נדהמתי להיווכח בסוף השיעור, שתנועות שהכאיבו לי שעה קודם הרגישו נעימות וקלילות. זו היתה הדגמה חוויתית של אחדות הגוף: שינוי של הדינמיקה בין הראש לעמוד השדרה הסיר בעקיפין את הלחץ המוגזם על הברך. לאחר כמה חודשים של שיעורים חזרתי לפעילות מלאה כרקדנית. מאז עברו 25 שנים ואני עדיין רוקדת ללא כאב או מגבלה. תהליך השינוי הפיזי היה מלווה בשינויים מנטליים ופסיכולוגים. ברגע שמתייחסים לגוף כשלמות פסיכופיזית שינוי תנועתי מוביל לשינויים ברבדים אחרים. תגלית זו של שיטה מעשית לשינוי דפוסי תגובה לא מודעים שינתה את חיי הפרטיים ואת יכולתי לעבוד כרקדנית.״