השיטה

שיעורים

פ.מ. אלכסנדר

על סיגל

לינקים

צרו קשר


.........................................................................................................................

סיגל ברגמן היא מורה מוסמכת לטכניקת אלכסנדר בעלת ניסיון רב בהוראת תנועה ובעבודה עם אומני במה. היא בוגרת בית הספר למורי שיטת אלכסנדר בניו-יורק ACAT 2002, ובעלת תואר BA בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 2006 השלימה קורס למורי הטכניקה שהתמקד בשיחרור הנשימה הטבעית ובהפקת קול יעילה וצלולה.

סיגל עובדת באופן פרטי בלב תל אביב. היא לימדה בב"ס "גוף במחשבה" שמכשיר מורים לשיטת אלכסנדר, מלמדת ריקוד באילתור ב"קבוצה ביפו", ומתרגלת טאי- צי.

בניו-יורק סיגל לימדה בבית הספר ג'וליארד (Juilliard) ושימשה כחברת סגל בבית-הספר למחול עכשווי Movement Research במנהטן.

"הגעתי לטכניקת אלכסנדר בעיקבות פציעת ברך בשעור יוגה. התרגילים שקיבלתי ממרפא בעיסוק אמנם עזרו אבל הרגשתי חשופה לפציעה מחודשת תחושה שהפריעה לי להתפתח כרקדנית. המורה לטכניקת אלכסנדר שהיגעתי אליה נגעה קלות בצווארי ודיברה איתי על הקשר בין מיבנה הגוף לפעולה יעילה. למרות שהיא כמעט ולא התיחסה לברך, נדהמתי להיווכח בסוף השיעור שתנועות שהכאיבו לי שעה קודם הרגישו נעימות וקלילות. זו היתה הדגמה חוויתית של אחדות הגוף: שינוי של הדימיקה בין הראש לעמוד השידרה הסיר בעקיפין את הלחץ המוגזם על הברך. מאוחר יותר הבנתי שאחדות זו כוללת גם את הנפש והרוח, ולמרות שהכלי בו השתמשנו בשעורים היה תנועתי השינוי התחולל בכול הרבדים. תגלית זו של שיטה מעשית לשינוי תפוסי תגובה לא מודעים שינתה את חיי הפרטיים ואת יכולתי לעבוד כרקדנית. "


תוכלו לצפות בהסבר שנתתי על השיטה בתוכנית הטלווזיה "רפואה שלמה" בקישור הבא:

http://www.youtube.com/watch?v=cd0bO0VVmVA